Blog

Audyt wewnętrzny

Audyt wewnętrzny to niezależna działalność doradcza i weryfikująca, mająca na celu usprawnienie operacyjne firmy i wniesienie do niej wartości dodanej. Audyt wewnętrzny pozwala na weryfikację celów biznesowych przedsiębiorstwa, badanie i ocenę procesów, przyczyniając się tym samym do poprawy ich działania oraz osiągania przyjętych założeń. Audyt wewnętrzny prowadzony jest przez doświadczonych audytorów zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami.

Więcej…

Księgowość online

Zakładając działalność gospodarczą, każdy zdaje sobie sprawę z tego, iż by móc w pełni zająć się osiąganiem celów biznesowych, warto zlecić prowadzenie pełnej księgowości profesjonalistom. Decydując się na usługi biura rachunkowego możemy zaoszczędzić wiele czasu. Zadaniem pracowników biura księgowego jest dbanie o to, aby przedsiębiorca prawidłowo funkcjonował w systemie podatkowym.

Więcej…

Rodzaje podatków dochodowych

Podatek to publicznoprawne, nieodpłatne, przymusowe oraz bezzwrotne świadczenie pieniężne na rzecz Skarbu Państwa. Podatki umożliwiają finansowanie państwa, stanowiąc jego główne źródło dochodu. Podatki różnią się od siebie podmiotem opodatkowania, przedmiotem opodatkowania oraz sposobem poboru.

Więcej…

Facebook