Blog biura rachunkowego Selent&Słupina – informacje i ciekawostki

dane finansowe

Jak powinny być prowadzone księgi rachunkowe?

Jednym z podstawowych obowiązków każdego przedsiębiorcy jest ewidencjonowanie operacji gospodarczych. Można to robić na różne sposoby – wszystko zależy od tego, jaki model został wybrany lub do jakiego został zobligowany właściciel firmy. W przypadku tak zwanej pełnej księgowości są to księgi rachunkowe. Co trzeba wiedzieć na ich temat? Jak się je poprawnie prowadzi?…
Więcej…


szkolenie w pracy

Czym różnią się szkolenia BHP wstępne i okresowe?

Szkolenia BHP są organizowane przez pracodawcę. Ich odbycie jest obowiązkowe, a zakres omawianego materiału różni się w zależności od branży. Dwa główne rodzaje szkoleń BHP to szkolenie wstępne i szkolenie okresowe. Jakie są między nimi różnice? Temat ten omawiamy w naszym artykule….
Więcej…


koncepcja audytu

Czym jest audyt wewnętrzny?

Prowadzenie własnej firmy wymaga nie tylko “utrzymania się na powierzchni”, ale także ciągłego optymalizowania zachodzących procesów. Niekiedy trudno jest jednak samodzielnie ocenić, co warto zmienić, a co działa dobrze. Właśnie w tym celu przeprowadzane są tzw. audyty. Czym jest księgowy audyt wewnętrzny? I jakie są jego zalety? Temat ten omawiamy w naszym artykule….
Więcej…


rachunkowość

JPK a zawieszenie działalności gospodarczej

JPK, czyli jednolity plik kontrolny pozwala na usprawnienie pracy organów podatkowych oraz ustandaryzowanie danych, które zostały przekazane do Urzędu Skarbowego drogą elektroniczną. Dzięki nim możliwe jest błyskawiczne przeprowadzenie kontroli oraz łatwiejsze wykrycie i zidentyfikowanie nieprawidłowości w rozliczeniach podatku VAT. Każdy przedsiębiorca ma obowiązek wysyłać plik JPK. Wielu właścicieli firm, którzy zawiesili swoją działalność, nie wiedzą, czy przesyłanie JPK nadal jest ich obowiązkiem, mimo zerowych przychodów….
Więcej…


spotkanie biznesowe

Na czym polega przekształcenie spółek?

Status spółki nie zawsze musi być czymś trwałym. Czasem dochodzi do jego zmiany i w takiej sytuacji mowa jest o tak zwanym przekształceniu spółki. Działanie to zasadniczo nie ma charakteru przypadkowego, tylko zawsze dąży do zrealizowania określonego celu. Ten zaś może mieć dwojaki charakter. Albo związany jest z chęcią zwiększenia zysków, albo z dostosowaniem do wprowadzenia nowych przepisów….
Więcej…


Facebook

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Rozumiem i akceptuję