Blog

usługi księgowe

Od czego są zależne ceny usług księgowych?

Odpowiednio prowadzona księgowość jest kluczowa dla funkcjonowania firmy lub przedsiębiorstwa. Prowadzenie ksiąg rachunkowych pozwala zorientować się w bieżącej kondycji finansowej prowadzonego biznesu oraz zaplanować dalsze działania. Usługi księgowe jednak przeznaczone są nie tylko dla klientów korporacyjnych, lecz również dla klientów indywidualnych. Zaliczyć bowiem możemy do nich także sporządzenie rocznych deklaracji podatkowych, czyli popularnie nazywanych PITów. Sprawdź w naszym wpisie, od czego zależne są ceny usług księgowych i co jeszcze możemy do nich zaliczyć.

Ceny usług księgowych – od czego są uzależnione?

Na ceny usług księgowych składa się wiele czynników. Do najważniejszych należą:

  • liczba przygotowanych dokumentów, jakie oferuje biuro,
  • czas, potrzebny na przygotowanie dokumentów, zamówionych przez klienta.

Nie bez znaczenia będzie lokalizacja biura księgowego, jego konkurencyjność na rynku oraz ilość podmiotów na rynku, świadczących podobne usługi, a także doświadczenie pracowników biura. Cena poszczególnych usług księgowych zależeć będzie również od tego, czy zlecane są pojedyncze czynności, czy też zlecana jest kompleksowa opieka księgowa nad danym przedsiębiorstwem. Bardzo często także koszty poszczególnych usług zależą od opinii, jaką cieszy się dane biuro oraz od stopnia skomplikowania czynności księgowych. Przykładowo raporty i analizy będą droższe, aniżeli deklaracje, gdyż ich przygotowanie zajmuje więcej czasu i wymaga większego doświadczenia. Inna także będzie cena rozliczeń, aniżeli sporządzenia mniej lub bardziej szczegółowych pism urzędowych. Warto także zaznaczyć, że ze względu na dużą ilość czynników, branych pod uwagę podczas ustalania cen za usługi księgowe, ostateczne koszty ustalane są przez nasze biuro rachunkowe indywidualnie.

Jakie usługi księgowe wyróżniamy?

Do usług księgowych zalicza się między innymi pomoc przy zakładaniu firmy, prowadzenie ksiąg handlowych, podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów oraz prowadzenie kadr i płac. Ponadto nasze biuro księgowo-rachunkowe zajmuje się księgowaniem dokumentów sprzedażowych i zakupowych oraz kontrolowaniem przepływu środków finansowych w firmie naszego klienta. Udzielamy porad, związanych z prowadzeniem działalności. Sporządzamy wszelkiego rodzaju deklaracje podatkowe, reprezentujemy naszych klientów przed urzędami i instytucjami, takimi jak Urząd Skarbowy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych czy Główny Urząd Statystyczny, a także prowadzimy ewidencję przychodów i rozchodów. Rozliczymy podatki, obsłużymy płace pracowników, sporządzimy ewidencję środków trwałych i sporządzimy raporty statystyczne.

Zlecenie obsługi księgowej profesjonalnemu biuru rachunkowego pozwoli skoncentrować się na prowadzeniu firmy i na związanych z tym działaniach marketingowych. Dzięki nam zaoszczędzisz czas, który musiałbyś poświęcić na dokształcanie się i śledzenie wciąż zmieniających się przepisów podatkowych. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.


Facebook

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Rozumiem i akceptuję