Blog

prowadzenie księgi handlowej

Najważniejsze usługi księgowo-rachunkowe

Usługi księgowe i rachunkowe są niezbędne w każdej firmie m.in. w celu utrzymania dokładnej dokumentacji finansowej. Jakie elementy wchodzą w zakres profesjonalnej pomocy księgowo-rachunkowej? Temat ten omawiamy w naszym artykule.

Co wchodzi w zakres usług księgowych?

Usługi księgowe polegają na rejestrowaniu, śledzeniu i raportowaniu transakcji finansowych. Obejmuje to monitorowanie przychodów, wydatków, aktywów, pasywów i innych informacji finansowych. Księgowi uzgadniają również rachunki bankowe, przygotowują sprawozdania finansowe i analizują dane finansowe. Obejmuje to także rozliczenia start upów.

Usługi płacowe obejmują obliczanie i wypłacanie wynagrodzeń i podatków. Oznacza to obliczanie wypłat dla pracowników, potrącanie podatków z wynagrodzeń, składanie deklaracji podatkowych z listy płac oraz administrowanie świadczeniami pracowniczymi, takimi jak ubezpieczenie zdrowotne i plany emerytalne.

Usługi przygotowywania podatków obejmują przygotowanie deklaracji podatkowych, a także złożenie ich w odpowiedniej agencji rządowej.

Usługi przygotowywania sprawozdań finansowych obejmują przygotowanie sprawozdań finansowych, takich jak bilans, rachunek zysków i strat oraz rachunek przepływów pieniężnych.

Na czym polega pomoc księgowo-rachunkowa?

Usługi audytorskie obejmują przegląd dokumentacji finansowej w celu zapewnienia dokładności i zgodności z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami. Z kolei usługi konsultingowe obejmują udzielanie porad i wskazówek w sprawach finansowych. Oznacza to doradztwo w zakresie budżetowania, zarządzania przepływem środków pieniężnych, strategii inwestycyjnych, kwestii podatkowych, planowania majątku, planowania emerytalnego, planowania sukcesji przedsiębiorstwa, fuzji i przejęć oraz innych powiązanych tematów.


Facebook

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Rozumiem i akceptuję