Blog

Usługi księgowo - podatkowe

Dlaczego warto korzystać z usług biura rachunkowego

Nie zależnie czy jesteśmy właścicielami dużej czy małej firmy, niezależnie czy właśnie ją zakładamy czy wręcz przeciwnie prowadzimy ją od lat, zawsze potrzebujemy dobrej księgowej, która poprowadzi księgi rachunkowe i zajmie się finansami.  Można oczywiście samodzielnie zająć się rachunkami, jednak trzeba pamiętać, że aby profesjonalnie i dokładnie prowadzić rozliczenia, konieczna jest bardzo konkretna wiedza. Można również stworzyć osobne stanowisko dla księgowej, ale w przypadku mniejszych przedsiębiorstw łączy się to z dodatkowymi kosztami, które tyczą nie tylko pensji zatrudnionej osoby, ale również opłat ubezpieczeniowych. Warto podkreślić również, że chcąc prowadzić rachunkowość samodzielnie, trzeba zaopatrzyć się w licencje na drogie programy komputerowe. Rozwiązaniem wszystkich tych problemów, jest wynajęcie biura rachunkowego, którego profesjonalna kadra zadba o nasze finanse.

Bezpieczeństwo i specjalistyczna wiedza

Ogromną zaletą wszystkich biur rachunkowych jest fakt, że zatrudnieni są w nich wyspecjalizowani pracownicy, która jest w stanie znaleźć najkorzystniejszą opcję podatkową dla przedsiębiorcy. Karda doskonale zna przepisy prawa związane bezpośrednio z podatkami i rachunkowością, w związku z tym możliwe jest obniżenie kwoty opodatkowanych przychodów firmy. Znajomość prawa wiąże się bezpośrednio z bezpieczeństwem naszych finansów. Po pierwsze mamy niemal stuprocentową pewność, że kadra biura rachunkowego nie popełni błędu, po drugie zgodnie z przepisami prawa każde biuro świadczące usługi w zakresie prowadzenia ksiąg rachunkowych, ma obowiązek posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej. W przypadku, kiedy błąd się jednak zdarzy i zostaniemy obarczeni karą finansową, to ubezpieczenie pokrywa jej wysokość.

Oszczędność czasu

Jeśli posiadamy niezbędną wiedzę, możemy sami prowadzić swoje księgi rachunkowe, jednakże zajmuje to sporo czasu. W efekcie miast rozwijać swoją działalność „zakopiemy się” w papierach. A działanie na wielu frontach może spowodować, że nawet mimo umiejętności, zaczniemy popełniać błędy zarówno w prowadzeniu firmy, jak również w rachunkach. Dlatego najlepszym wyborem jest skorzystanie z usług biura rachunkowego.


Facebook

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Rozumiem i akceptuję