Blog

biuro rachunkowe

Outsourcing kadr i płac – rozliczenie kadrowo płacowe

Prowadzenie firmy składa się z wielu aspektów, z czego jednym z najważniejszych jest zatrudnianie pracowników. Obowiązkiem pracodawcy jest wypłacenie wynagrodzenia za wykonaną pracę z czym wiąże się wiele przepisów oraz formalności. Aby bezbłędnie dokonywać rozliczeń kadrowo-płacowych, warto zdecydować się na usługi biura rachunkowego. Biuro rachunkowe zapewnia wsparcie profesjonalnych księgowych, a także posiada wieloletnie doświadczenie i ugruntowaną wiedzę z zakresu rozliczeń kadrowo-płacowych. Dodatkowym plusem korzystania z biura rachunkowego jest fakt, że jego pracownicy posiadają dobrą znajomość specjalistycznych programów, które znaczeni przyspieszają operację księgowe i minimalizują możliwość popełnienia błędu.

Rozliczenie kadrowo-płacowe zakres pomocy

Biura rachunkowe zazwyczaj dopasowują swoją ofertę do indywidualnych wymagań firmy, ponieważ w zależności od działalności gospodarczej, wielkości czy miejsca funkcjonowania mogą one potrzebować nieco innego zakresu usług. Do najpopularniejszych należą: sporządzanie listy płac, świadectw pracy, umów cywilno-prawnych i umów o pracę, rozliczeń  ZUS, prowadzenia kartotek wynagrodzenia pracowników, prowadzenie ewidencji czasu pracy oraz inne czynności kadrowo-płacowe zlecone przez klienta. Szeroka paleta usług pozwala na oszczędność pieniędzy, które właściciel firmy musiałby przeznaczyć na opłacenie etatowej księgowej, organizację miejsca pracy oraz zakup profesjonalnych programów komputerowych.

Outsourcing i bezpieczeństwo

Wybierając biuro rachunkowe należy zwrócić uwagę na wiele aspektów, takich jak profesjonalizm, rzetelność, wykonywanie zadań na czas, a także bezpieczeństwo przechowywania danych. Rozliczenie kadrowo-płacowe wiąże się z koniecznością przekazania wrażliwych danych dotyczących firmy i jej pracowników. Dane przekazywane są ekspertom, którzy dobrze znają procedury bezpieczeństwa, i posługują się najnowocześniejszymi pro gemami księgowymi – są one zazwyczaj bezpieczniejsze, niż trzymanie bez zabezpieczeń na serwerze firmowym.


Facebook

Nasza strona internetowa używa plików cookies w celach statystycznych oraz funkcjonalnych. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje.

Rozumiem i akceptuję